Hakkımızda

 

TİMSAN Şirketler topluluğundaki 5 şirketten biri olan Timsan Turizm İnşaat Montaj San. ve Tic. A.Ş. 1988 yılında Anahtar teslimi İnşaat, Elektrik ve Mekanik Taahhütleri yapmak üzere kurulmuş olup, şimdiye dek bir çok projeyi başarıyla bitirmiştir.

 

TİMSAN, gerek bünyemizde bulundurduğumuz deneyimli ve konusunda uzman mühendis kadromuz, gerekse uzun yıllardır ortak olarak çalıştığımız proje firmaları sayesinde uygulama hizmetlerinin yanı sıra uygulayacağımız işlere ait projelerin oluşturulmasında da hizmet verebilmektedir. İnşaat, elektrik ve mekanik konularında projeyle birlikte uygulama yapabilmemiz, koordinasyon problemini ortadan kaldırarak zaman ve çözüm konusunda sizlere kolaylıklar sunmaktadır. Merkez Şantiye Tesislerimiz Dilovası MİOSB’de bulunmakta olup mobilizasyon, genel gider ve iş hacmi gibi konularda Timsan lehine oluşacak tüm avantajlar, sizlere maliyet avantajı olarak yansıtılmaktadır.

 

TİMSAN Endüstriyel Sanayi tesisleri, Uçak Bakım Hangarları, Hastane ve İlaç Fabrikaları konularında ağırlıklı tecrübe sahibidir. Bugüne kadar 5 adet Uçak Bakım Hangarı ve 50’den fazla Endüstriyel Tesisi başarıyla tamamlamıştır. Özellikli işlerimiz olarak, Denizli Çimento fabrikası Klinker silosu inşaatı ve konveyör sistemi, İstanbul Hızlı tramvay Elektromekanik işleri, Kanyon İş ve Alışveriş Merkezi Çelik helikopter pisti, 200 yataklı Yalova SSK hastanesinin mekanik işleri ve 300 yataklı Kütahya SSK hastanesi elektrik işleri bulunmaktadır. Hizmet verdiğimiz başlıca Firmalar arasında Marshall Boya A.Ş., ABB Elektrik A.Ş., Üntel Kablo A.Ş., Türbosan A.Ş., Vinçsan A.Ş., RZK Çelik A.Ş. ve Parsan A.Ş. bulunmaktadır. Faaliyet alanlarımızı şu şekilde özetleyebiliriz;

 

İnşaat grubu;

-   Betonarme, Çelik Konstrüksiyon, Prefabrik yapılar,

-   Fabrika binaları, Endüstriyel Tesisler

-   Antrepo, Uçak Bakım Hangarları ve Ofis Binaları

Mekanik grubu;

-   Sıhhi tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma ve buhar tesisatları,

-   Yangın söndürme ve arıtma sistemleri,

-   Basınçlı Hava, Temiz Oda Tesisatları,

-   Endüstriyel sistem ve tesis montajları,

Elektrik grubu;

-   Kuvvetli akım, Orta Gerilim, Alçak Gerilim

-   Zayıf akım, Yangın Algılama, CCTV, Seslendirme

-   Otomasyon, Topraklama ve Yıldırımdan Korunma

     

Haldun AKSOY